ساخت وبلاگ

سایت ساز رایگان

ساخت وبلاگ رایگان

سایت ساز

★ تست امنیت پسورد وبلاگ، سایت یا ایمیل شما

 

نکات امنیتی مهم:

میتوان به اطمینان گفت 99%امنیت سایت ها یا وبلاگ در دست صاحبان آن است.

 

ولی هکر ها چگونه سایت های ما رو هک میکنند؟

1. هک کردن ایمیل صاحب سایت 

به طوری که هکر ایمیل صاحب سایت را هک کرده بعد برای ورود به سایت به قسمت فراموش کردن پسورد سایت میرود.

در این قسمت باید ایمیل صاحب سایت زده شه تا پسورد سایت به این ایمیل انتقال پیدا کند.پس هکر با در دست داشتن نام سایت و داشتن پسورد ایمیل شما میتواند خیلی راحت به سایتتان دست رسی پیدا کند.

2. ایمیل و پیام های جعلی

حیله دیگر هکر ها فرستادن ایمیل و پیام های جعلی برای صاحبان سایت است.به گونه ای که به طور دروغ خودشان را صاحب ارائه دهنده سرویس سایت شان معرفی میکنند و میخواهند از آنها که پسورد خود را به عناوین مختلف مثل دریافت دامنه رایگان ، کارت شارژ ، جایزه و ... برای آنها ایمیل کنید.

3.استفاده از صفحه های تقلبی

بعضی مواقع به شما آدرسهای نا آشنا پیشنهاد میشود.بعد از باز کردن این آدرس ها صفحه ای شبیه صفحه لاگین(صفحه ورودی به سایت شما که یوزر نیم و پسورد را میخواهد)باز میشود.ولی آیا هر صفحه شبیه به آن صفحه لاگین ما باید مشخصاتمان را وارد نماییم.؟؟؟؟خیر.زیرا در این صورت با دست های خودمان داریم پسورد رو برای آقای هکر میفرستیم !

4.این را بدانید هرگز و تحت هیچ شرایطی صاحبان سرویس دهنده از شما پسورد سایت تان را نمیخواهند.

5.همیشه سعی کنید همه موارد صفحه لاگین(آدرس بار و...)را کاملا چک کرده بعد یوزر نیم و پسورد خودتان را وارد نمایید

6.سعی کنید از یک پسورد مناسب استفاده کنید(از سیستم امنیتی نیلوبلاگ استفاده کنید)

7.سعی کنید همیشه در پر کردن لیست اسم نویسی برای سایت ایمیل با آی دی که در مسنجر از آن استفاده مینمایید تفاوت داشته باشد

8.نام کاربری و کلمه عبور خود را فقط در صفحه اول یا در بخش ورود کاربران سایت وارد کنید.

کلمه عبور سایت خود را فقط در آدرس اصلی سایت یا در بخش ورود کاربران سایت وارد کنید. سعی کنید هر باری که می‌خواهید کلمه عبور سایت خود را وارد کنید در نوار آدرس مرورگر خود آدرس سایت را چک کنید. ورود کلمه عبور شما در هر صفحه یا آدرس دیگری بغیر از آدرس اصلی سایت به احتمال بسیار زیاد به معنی لو رفتن و هک سایت شما خواهد بود.یکی از شیوه های رایج برای فریب و هک کاربران و گرفتن کلمه عبور آنها طراحی صفحات بسیار شبیه به سایتهای مهم مثل سرویسهای ایمیل یا سایت است بنابراین با دقت به آدرس صفحه (در نوار آدرس مرورگر) و ورود کلمه عبور در سایت اصلی جلوی سوء استفاده های احتمالی را بگیرید.

9.موارد امنیتی را هنگام استفاده از کامپیوتر در نظر بگیرید.

از دانلود برنامه ها و فایلهای غیر مطمئن و بخصوص فایلهای اجرایی(مثل فایلهای EXE) از سایتهای غیر معتبر پرهیز کنید و از کامپیوتر خود را با نصب آخرین نسخه های نرم افزارهای آنتی ویروس و همچنین به روز رسانی سیستم عامل و مرورگر اینترنت محافظت کنید.

توجه داشته باشید که برنامه های کوچکی وجود دارند که در صورت دانلود و اجرا توسط کاربر اطلاعات مختلف موجود در کامپیوتر و از جمله کلمات عبور مختلف وی را به راحتی و بدون آگاهی کاربر در اختیار هکرها قرار می دهد، بنابراین از دانلود فایلهای اجرایی به هر عنوان (مثل بازی کامپیوتری،موسیقی، نرم افزار مفید و...) از سایتها یا سایتهای غیر معتبر خودداری کنید.

در صورتی که در کافی نت ، دانشگاه و یا دیگر مراکز عمومی از سایت استفاده میکنید مطمئن شوید که کامپیوتر فوق از نظر تروجان یا برنامه های جاسوسی پاک است و ترجیحا در این شرایط کلمه عبور خود را بصورت مرتب تغییر دهید.

6.به هیچ وجهدر کلمه عبور خود از اسامی استفاده نکنید . بسیاری از برنامه های هکر، رمزهای عبور را با کمک فرهنگ لغت هک می کنند. فقط چند ساعت طول خواهد کشید که با کمک لغات یک فرهنگ لغت، دستیابی به رمز عبور امکان پذیر شود. 

10.رمز عبور خود را همواره تغییر دهید. 

هر قدر، مدت زمان استفاده از رمز عبورتان بیشتر باشد، خطر هک شدن شما بیشتر خواهد بود. اداره فناوری اطلاعات آلمان فدرال، توصیه می کند که هر 90 روز یکبار رمز عبور خود را تغییر دهید. 

 11.رمز عبور خود را در مرورگر خود ذخیره نکنید

با استفاده از سیستم امنیتی نیلوبلاگ و مد نظر گرفتن موارد بالا درصد هک شدن سایت خود را تا حد زیادی کاهش داده اید.

© سرویس وبلاگدهی پارسی بلاگ 88 ©